جمعه 25 آبان 1397   02:19:06خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
نماینده ولی فقیه در جمع کتابداران خراسان شمالی:
آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در دیدار با کتابداران خراسان شمالی کتاب را به عنوان دوست ارزشمند همه انسان ها دانست و مردم را به کتاب خواندن و اهداء کتاب به یکدیگر دعوت کرد.
همزمان با فرارسیدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتابداران کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اسفراین به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.
با حضور مسئولین، دوستداران کتاب و کتابداران؛
آیین بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با تجلیل از ۱۶ برگزیده استانی و ۲۰ دستگاه برتر در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، در خراسان شمالی برگزار شد.
به مناسبت روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت می‌پذیرد؛
طرح سراسری عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی، به مناسبت روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، در روزهای ۲۴ و ۲۶ آبان‌ماه در تمامی کتابخانه‌های عمومی کشور انجام می‌شود.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت پدر بزرگوار کارشناس آمار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
حال خوش خواندن (۴)
اکبر صحرایی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی، روانشناسی و مشاوره توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، این تلاش‌ها را در کم کردن آسیب‌های اجتماعی مؤثر و ارزشمند عنوان کرد.
حال خوش خواندن (۳)
مصطفی محدثی خراسانی با اشاره به لزوم حضور نهاد کتابخانه‌ها در عرصه عمومی، انتقال بخشی از فعالیت‌های فرهنگی شهرداری‌ها به این نهاد را عاملی برای برقراری ارتباط وسیع میان مردم و کتاب دانست.
به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی ؛
آیین بزرگداشت بیست وششمین دوره هفته کتاب و تکریم مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خراسان شمالی به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سه شنبه، 22 آبان ماه برگزار می شود.
حال خوش خواندن (۲)
محمد حاتمی با ابراز خرسندی از اقدامات مؤثر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ترویج کتابخوانی،‌ پرورش فکر و اندیشه سالم را زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگ کشور دانست.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان با برگزاری بیش از ۲۳۰ برنامه فرهنگی در هفته کتاب، میزبان دوستداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می شوند.
حال خوش خواندن (۱)
یک شاعر و نویسنده گفت: بی اغراق من یک سوم زمان‌هایی که بیدار بوده‌ام را در کتابخانه‌ها گذرانده‌ام، اعم از کتابخانه‌های اطراف منزل محل کار دانشگاه و حتی کتابخانه شخصی خودم در منزل. از کودکی به کتابخانه نزدیک منزل می‌رفتم و این برایم افتخار بزرگی بود.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر محترم علی محمد جهانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
انا لله و انا الیه راجعون؛
ضایعه درگذشت والده بزرگوار و مومنه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان را از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحومه و صبر جمیل برای ایشان و سایر بازماندگان مسئلت می نماییم.
برنامه‌های هفته کتاب نهاد با حضور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی تشریح شد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره به مهمترین برنامه‌های نهاد در یکسال گذشته، به تشریح برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ایام هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت.
در حاشیه نشست خبری هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب،‌ کتابخوانی و کتابدار؛
در حاشیه نشست خبری هفته کتاب و بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه های عمومی کشور رونمایی شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛
رئیس شورای اسلامی و شهردار بجنورد در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر به حمایت از ترویج کتابخوانی و ایجاد بستر برای نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در مرکز استان خراسان شمالی تاکید کردند.
به همت کتابداران خراسان شمالی برگزارشد؛
کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی بمناسبت گرامیداشت ۱۳ آبان، دانش آموزان را با یار مهربان همراه کردند.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در هفته دوم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به مناسبت بزرگداشت 13آبان؛
همزمان بافرارسیدن 13 آبان و روز دانش آموز برنامه های فرهنگی ازجمله نشست کتاب‌خوان مدرسه ای، مسابقه نقاشی و نشست معرفی کتاب «محمد مثل گل بود» به همت کتابخانه عمومی امام حسین(ع) قره مصلی شهرستان مانه و سملقان برگزارشد.
همزمان با فرارسیدن یوم‌الله 13 آبان؛
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان شهرستان جاجرم از برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مسابقه نقاشی با حضور اعضای دانش‌آموز کتابخانه همزمان با فرارسیدن 13 آبان خبر داد.
کتابدار کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت: نشست ت هفتگی قصه گویی و قصه خوانی طبق برنامه هر پنجشنیه در کتابخانه عمومی الزهرا( س) برگزار شد.
در راستای سیاست ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی، کتابخانه عمومی ملاصدرا فاروج همزمان با فرارسیدن روز اربعین اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب اربعین کرد.
همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی؛
به همت کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین و باحضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه، کتاب مرد شمشیر و عشق: حضرت امام حسین (ع) نوشته مهدی مرادحاصل معرفی و جمع خوانی شد.
دومین جلسه کارگاه خلاقیت با محوریت آموزش در کتابخانه عمومی الزهرا(س) با حضور اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.
با محوریت تبیین برنامه‌های بیست و ششمین دوره هفته کتاب؛
چهارمین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با موضوع تشریح برنامه‌های گرامیداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب برگزار شد.
مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛
سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با ایام عزاداری اربعین حسینی، از خرید و ارسال چهار عنوان کتاب با موضوع اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.
با حضور اعضای نوجوان؛
کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: نهمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد ویژه اعضای نوجوان کتابخانه برگزار شد.
با حضور اولیا و مربیان دانش آموزان؛
نشست توجیهی راهکار های ترویج فرهنگ کتابخوانی بین خانواده ها همزمان با جلسه انجمن اولیا و مربیان مدرسه پسرانه متین در کتابخانه شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
بخشی از برنامه‌های هفته نخست آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته نخست آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور ثریا صدقی؛
کارگاه داستان‌نویسی ویژه نوجوانان با تدریس ثریا صدقی در محل کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم برگزار شد.
با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه شهید ارغیانی؛
نشست جمع خوانی کتاب گربه کوچولوی سفید و جیرجیرک: آموزش مفهوم حرکت در کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین برگزار شد.
با حضور اعضای فعال و کتابخوان روستای بهکده رضوی :
مسئول کتابخانه عمومی ثامن الحجج (ع) روستای بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان از هفته ای پر از برنامه همراه با شور و شوق اعضای این کتابخانه خبر داد
از سوی دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
دفتر پژوهش و آموزش، بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با انتشار فراخوانی از محققان و پژوهشگران برای مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۷ این نهاد دعوت کرد.
نشست کتاب‌خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) اسفراین با حضور جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه کمال تربیت برگزار شد.
در آخرین روزهای مهرماه 97؛
نخستین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد( آیت الله مهمان نواز(ره)) در مدرسه ابتدایی دخترانه شهدای فرهنگی(دوره اول) برگزارشد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد از برگزاری آزمون ارزشیابی کتابداران و مسئولان کتابخانه های عمومی نهادی از یکم الی سوم آبان ماه خبر داد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گُل بود»، «هیچ‌کس جرئتش را ندارد»، «دعبل و زلفا» و « پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو... و دو داستان دیگر» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان آبان ماه، معرفی شدند.
به همت کتابخانه عمومی امام خمینی برگزارشد؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)در راستای ترغیب و تشویق کودکان به مطالعه ،اقدام به برگزاری کلاس قصه گویی در بین کودکان مهد کودک بهشت شادی اسفراین کرد.
از سوی دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
دومین مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی برگزار می‌شود
با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان جاجرم برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم از برگزاری نشست حافظ خوانی با حضور علاقه‌مندان به شعر و کتابخوانی در محل این کتابخانه خبرداد.
با هدف ترویج کتابخوانی برگزار می شود؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه گفت:با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی کودکان با کتاب برنامه‌های فرهنگی متعددی در طول هفته در محل این کتابخانه برگزار می شود.
پیشنهاد پاییزی کتابخانه‌های عمومی به اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته پایانی مهرماه و روزهای آغازین آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در ادامه برگزاری برنامه‌های فرهنگی کتابخانه عمومی آیت‌الله مهمان‌نواز؛
کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی بجنورداعلام کرد:دو نشست کتاب‌خوان در چهارمین هفته مهرماه ،در محل کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد برگزار شد.
با مشارکت دبستان دخترانه بهار شوقان ؛
مسئول کتابخانه عومی باقرالعلوم(ع) شوقان شهرستان جاجرم از برگزاری 2 نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و جمع خوانی با مشارکت دانش آموزان دبستان دخترانه بهار این شهر خبرداد.
در دیدار روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج مطرح شد؛
رئیس اداره فرهنگ وارشاد شهرستان فاروج گفت: استفاده از ظرفیت کتابخانه های شهرستان در هرچه بهتر برگزار کردن جشنواره شعر استان که به میزبانی فاروج برگزار می شود موثر است
کتابدار کتابخانه عمومی الزهرا(س) بجنورد از برگزاری برنامه‌های فرهنگی با حضور اعضای فعال کتابخانه در مهرماه 97 خبرداد.
با هدف برنامه‌ریزی برای شرکت در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب کشور؛
نخستین نشست هماهنگی برای شرکت در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور با حضور مسئولین روستای زوارم شیروان در محل کتابخانه عمومی رسالت این روستا برگزار شد.
همزمان با 23 مهرماه، روز جهانی نابینایان؛
همزبان با فرارسیدن روز جهانی عصای سفید ، روز برسمیت شناختن استقلال و حقوق نابینایان عزیز ، بخش نابینایان کتابخانه مرکزی بجنورد(آیت الله مهمان نواز) میزبان اعضای روشندل کتابخانه بود.
با حضور کودکان پیش دبستانی عطا روستای سه گنبد؛
مسئول کتابخانه عمومی برادران قربانی روستای سه گنبد شهرستان فاروج از برگزاری نشست قصه گویی با همکاری پیش دبستانی عطا خبر داد.
بيشتر
به همت کتابداران خراسان شمالی برگزارشد؛
کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی بمناسبت گرامیداشت ۱۳ آبان، دانش آموزان را با یار مهربان همراه کردند.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در هفته دوم آبان‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به مناسبت بزرگداشت 13آبان؛
همزمان بافرارسیدن 13 آبان و روز دانش آموز برنامه های فرهنگی ازجمله نشست کتاب‌خوان مدرسه ای، مسابقه نقاشی و نشست معرفی کتاب «محمد مثل گل بود» به همت کتابخانه عمومی امام حسین(ع) قره مصلی شهرستان مانه و سملقان برگزارشد.
همزمان با فرارسیدن یوم‌الله 13 آبان؛
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان شهرستان جاجرم از برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مسابقه نقاشی با حضور اعضای دانش‌آموز کتابخانه همزمان با فرارسیدن 13 آبان خبر داد.
کتابدار کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت: نشست ت هفتگی قصه گویی و قصه خوانی طبق برنامه هر پنجشنیه در کتابخانه عمومی الزهرا( س) برگزار شد.
در راستای سیاست ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی، کتابخانه عمومی ملاصدرا فاروج همزمان با فرارسیدن روز اربعین اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب اربعین کرد.
همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی؛
به همت کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین و باحضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه، کتاب مرد شمشیر و عشق: حضرت امام حسین (ع) نوشته مهدی مرادحاصل معرفی و جمع خوانی شد.
دومین جلسه کارگاه خلاقیت با محوریت آموزش در کتابخانه عمومی الزهرا(س) با حضور اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.
با محوریت تبیین برنامه‌های بیست و ششمین دوره هفته کتاب؛
چهارمین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با موضوع تشریح برنامه‌های گرامیداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب برگزار شد.
مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛
سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با ایام عزاداری اربعین حسینی، از خرید و ارسال چهار عنوان کتاب با موضوع اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.
با حضور اعضای نوجوان؛
کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت: نهمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد ویژه اعضای نوجوان کتابخانه برگزار شد.
با حضور اولیا و مربیان دانش آموزان؛
نشست توجیهی راهکار های ترویج فرهنگ کتابخوانی بین خانواده ها همزمان با جلسه انجمن اولیا و مربیان مدرسه پسرانه متین در کتابخانه شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
با حضور ثریا صدقی؛
کارگاه داستان‌نویسی ویژه نوجوانان با تدریس ثریا صدقی در محل کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم برگزار شد.
با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه شهید ارغیانی؛
نشست جمع خوانی کتاب گربه کوچولوی سفید و جیرجیرک: آموزش مفهوم حرکت در کتابخانه عمومی شهید محمد ارغیانی شهر صفی آباد اسفراین برگزار شد.
با حضور اعضای فعال و کتابخوان روستای بهکده رضوی :
مسئول کتابخانه عمومی ثامن الحجج (ع) روستای بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان از هفته ای پر از برنامه همراه با شور و شوق اعضای این کتابخانه خبر داد
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 


ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کل
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1020776
تعداد بازديد از سايت: 210314277
تعداد بازديد زيرپورتال: 1044676
اين زيرپورتال امروز: 70
در امروز: 7351
اين صفحه امروز: 24
وب سایت هاتمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما