سه‌شنبه 6 فروردين 1398   23:37:50 

خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با اشاره به رشد فضای کتابخانه‌ای با افتتاح کتابخانه‌ مرکزی بجنورد و چندین کتابخانه شهری و روستایی در سال ۹۷، از آینده روشن کتابخانه‌های عمومی در این استان خبر داد.
ماهنامه ارمغان با گستره 5 استان خراسان شمالی، رضوی، مازنداران، سمنان و گلستان با انعکاس اخبار و رویدادهای کتابخانه‌ها، گام ارزنده ای در اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی کشور برداشته است.
در راستای تحقق شعا ر «من انقلابی ام » رهبرمعظم انقلاب ؛
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای تحقق شعار من انقلابی ام از طرف رهبر معظم انقلاب مسابقه دانش انقلاب ویژه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه پیاکبر اعظم(ص) گرمه برگزار شد .
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته پایانی اسفندماه 1397، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
بمناسبت بزرگداشت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی؛
به مناسبت بزرگداشت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه عمومی کشور یک دوره مسابقه ساخت کاردستی خلاقانه بین اعضای کودک و نوجوان کتابخانه شهدا گرمه برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج گفت: کتابدار کتابخانه فاطمه الزهرا(س) روستای نجف آباد این شهرستان در جشنواره بازی های بومی محلی استان برگزیده شد.
کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت : همزمان با روز دوشنبه های شاد کودکانه،کودکان عضو کتابخانه مرکزی بجنورد تعدادی از بازی های بومی ،محلی و سنتی خراسان شمالی را در محل بخش کودک کتابخانه بازی کردند.
مسئول کتابخانه مرکزی بجنورد خبرداد؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی و جمعی از نویسندگان و هنرمندان بجنوردی،نشست کتاب‌خوان ویژه دوستداران کتاب در آیین کتابخانه گردی کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد.
حجت الاسلام والمسلمین صداقتی، نماینده ولی فقیه در سپاه جواد الائمه(ع) شهرستان رازو جرگلان با حضور در کتابخانه مرکزی عمومی آیت الله مهمان نواز بجنورد از این کتابخانه بازدید کرد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی:
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با حضور در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد در نخستین ساعات روز کتابخانه گردی، مسئولین و مردم گنجینه فرهنگ‍ها را به میهمانی کتابخانه ها دعوت کرد.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم اسفندماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم اسفندماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
محمدرضا معموری، فرماندار شهرستان مانه و سملقان در روز کتابخانه‌گردی با حضور در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
کتابخانه گردی؛
جمعی از مسئولین و مدیران کل دستگاه های فرهنگی استان خراسان شمالی با حضور در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد، در آیین کتابخانه گردی این استان شرکت کردند.
هزمان با آیین کتابخانه گردی خراسان شمالی؛
همزمان با روز کتابخانه گردی؛
همزمان با روز کتابخانه گردی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی خبر داد:
به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های کشور، 5 کتابخانه در استان خراسان شمالی میزبان طرح ملی کتابخانه گردی خواهند بود.
تکلیف معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه انجمن استان؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بر تسریع در تکمیل و واگذاری کتابخانه گلستان شهر به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.
با اعلام اسامی 7 منتخب جشنواره؛
هشتمین جشنواره منطقه ای قصه‌گویی نهاد در خراسان رضوی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.
مسئول کتابخانه عمومی شیخ شکرانی زرق آباد شهرستان اسفراین گفت: 2 نفر از اعضای فعال این کتابخانه با شرکت در سومین دوره جشنواره با خدا حرف بزن در بخش خوشنویسی برگزیده شدند.
همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) از برگزیدگان جشنواره مادران قصه گو کتابخانه مرکزی توسط فرماندار، اعضا انجمن کتابخانه ها و مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی تقدیر بعمل آمد.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم اسفندماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم اسفندماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه در راستای ترویج فرهنگ نماز، اقدام به برپایی نماز جماعت در محل کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص ) گرمه کرد.
امام جمعه فاروج با حضور در کتابخانه عمومی ملاصدرا ، از فضای کتابخانه بازدید کرده و پیشنهادات خود را برای تعامل بیشتر بین اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و ستاد نماز جمعه ارائه کرد.
به همت کتابخانه عمومی رسالت زوارم برگزارشد؛
جشن بزرگ ولادت با سعادت بانوی دو عالم و گرامیداشت روز مادر همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و پذیرایی از اعضا در محل کتابخانه عمومی رسالت زوارم شیروان برگزارشد.
به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) صورت گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومي امام حسين (ع) روستای قره مصلی شهرستان مانه و سملقان گفت:به مناسبت فرارسيدن ميلاد حضرت فاطمه (س) وتولد امام خميني(ره ) برنامه ‌های متعدد فرهنگی با حضور اعضای کتابخانه برگزارشد.
در هفته نخست اسفند ماه؛
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان از برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگی در هفته نخست اسفندماه خبر داد.
در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج مطرح شد؛
با مصوبه انجمن کتابخانه های شهرستان فاروج، کتابداران 5 کتابخانه روستایی فاروج با کتاب هایشان به مدرسه می روند تا در زنگ مطالعه، دوستی دانش آموزان را با یار مهربان بیشتر کنند.
مدیرکل فرهنگی و ترویج کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مدیرکل فرهنگی و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه‌های تازه تاسیس در ۱۸ اسفند ماه سال جاری خبر داد.
رئیس کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا؛
جان ریچارزد در گفتگو با روابط عمومی نهاد با استقبال از ایده برگزاری جشنواره قصه گویی، گفت: قدرت کتاب با قصه گویی افزایش می یابد و لازم است کتابداران در این زمینه رقابت کنند؛ این کار خلاقانه، یکی از ایده هایی است که با خود به استرالیا می برم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خبرداد؛
پنجمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی 3 روستای خراسان شمالی بعنوان برگزیده، قابل تقدیر و مستمر در ترویج کتاب و کتابخوانی برگزارشد.
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد در استان خراسان شمالی؛
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با مسئولان شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی، کارگاه های آموزشی «پیشگیری از اعتیاد» و «مشاوره پیش از ازدواج، زندگی و خانواده» با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
در پنجمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مشخص شد؛
پنجمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی و تقدیر از کتابداران فعال نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در روستاهای برگزیده و تقدیری در این جشنواره، برگزار می‌شود.
طی مراسمی؛
پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی و تقدیر از برگزیدگان برگزار شد.
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌شمالی در هفته اول اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «۸ قصه از امام جواد علیه‌السلام برای بچه‌ها»، «با فرزندان نوجوان‌تان در ارتباط باشید»، «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» و «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن و ترجمه محبوبه نجف‌خانی به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان اسفندماه معرفی شدند.
به مناسبت 30 بهمن روز تکریم مادران و همسران شهدا؛
مسئول کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت: به مناسبت 30 بهمن روز تکریم مادران و همسران شهدا از مادر شهید سید محمد سید حسین زاده تقدیر به عمل آمد.
در حاشیه برگزاری مراسم آئین چهل قلم خراسان شمالی؛
در حاشیه برگزاری مراسم آئین چهل قلم خراسان شمالی نشست کتاب‌خوان با محوریت معرفی آثار حجت الاسلام مظفر سالاری در کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد برگزار شد.
در راستای اجرای طرح ملی چهل قلم در خراسان شمالی؛
همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب و در راستای اجرای طرح چهل قلم، آیین تجلیل از حجت الاسلام مظفر سالاری در خراسان شمالی برگزار شد.
در چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می شود؛
همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب و در راستای اجرای طرح چهل قلم، آیین تجلیل از حجت الاسلام مظفر سالاری در خراسان شمالی برگزار می شود.
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی کتابخانه عمومی رسالت زوارم شیروان باهمکاری دهیاری ،مرکز بهداشت ،مدارس ، پایگاه بسیج خواهران و برادران و هیات امنای مساجد در محل حسینیه روستای زوارم برگزارشد.
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و طلوع چهل سالگی انقلاب اسلامی کتابخانه عمومی ابن سینا روستای بام شهرستان اسفراین میزبان برنامه های فرهنگی شد.
همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ؛
تئاتر نمایشی « اگر با هم باشیم» به همت کتابدار و اعضای بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان نواز بجنورد بمناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزارشد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌شمالی در چهارمین هفته از بهمن‌ماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند.
همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد گفت : نخستین جشنواره قصه گویی مادران و مادربزرگها همزمان با ایام دهه فجر با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
بيشتر
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد در شهرستان رازوجرگلان؛
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با مسئولان شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی، دومین کارگاه آموزشی «پیشگیری از اعتیاد» و «مشاوره پیش از ازدواج، زندگی و خانواده» با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام می شود؛
مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد گفت: کتابدار بخش نابینایان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی رونق زیادی به این بخش داده است و اعضای زیادی جذب شده اند.
استاندار خراسان شمالی؛
استاندار خراسان شمالی در دیدار با مدیران زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخصه‌های توسعه شناخته می شود که نقش مهمی در شکوفایی افراد دارد تا آنها را در فهم و درک درست از نادرست یاری کند.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 

 
ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کلبازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 206740
تعداد بازديد کنندگان سايت: 224105977 تعداد بازديد زيرپورتال: 207977 اين زيرپورتال امروز: 2417 سایت در امروز: 129143 اين صفحه امروز: 2410
وب سایت ها