يكشنبه 28 مرداد 1397   23:45:00خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
در سالروز شهادت پنجمین پیشوای امامت و ولایت، امام محمد باقر(ع) ؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، کتاب «امام باقر(ع) از سری کتابهای زندگی چهارده معصوم » در محل این کتابخانه قصه گویی و مسابقه نقاشی از این کتاب برگزارشد.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه برگزار می شود؛
همزمان با فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر برگزار می‌شود.
بخشی از برنامه کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت عید قربان تا عید غدیرخم اعلام‌ شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرا رسیدن عیدهای سعید قربان و غدیرخم از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
بخشی از برنامه‌های هفته پنجم مردادماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته پنجم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شیروان:
فرماندار شیروان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت:کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد فرهنگی از ارکان محوری توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج مطرح‌شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: مشارکت اعضای کتابخانه‌های شهرستان فاروج در بخش های مختلف هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار چشمگیر بوده و آمار آن قابل توجه است.
با حضور بانوان خانه‌دار دوینی ؛
مسئول کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین شهرستان شیروان از برگزاری پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای این کتابخانه با حضور بانوان خانه‌دار این روستا خبرداد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، از افتتاح کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در تاریخ ۱۰شهریور ماه، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نمایندگان مجلس، مسئولان و چهره‌های فرهنگی استانی خبر داد.
مسئول کتابخانه عمومی ملاصدرا فاروج گفت: جلسات قصه گویی با هدف علاقه مند کردن کودکان به مطالعه و کتابخانه، بصورت هفتگی در بخش کودک این کتابخانه برگزار می شود.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از تمدید مهلت اجرای فاز دوم فرایند انتخاب کتابدار نمونه تا ۲۸ مردادماه ۹۷ خبر داد.
با حضور اعضای کودک و نوجوان ؛
مسئول کتابخانه عمومیی شهدای زرد گفت:نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای ، نشست جمع خوانی کتاب «تنور» و کارگاه آموزش حفظ جزء سی قرآن کریم با حضور اعضای کودک و نوجوان در محل کتابخانه برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تأکیدکرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان که همزمان با سالروز تشکیل این نهاد انجام شد، گفت: تعامل کتابخانههای عمومی و جهاددانشگاهی زمینه آگاهی بخشی مطلوب به جامعه را فراهم می کند.
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور چهارمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب برگزار می‌شود.
با هدف تکمیل و تجهیز ۱۲ باب کتابخانه عمومی نیمه تمام در کشور انجام شد؛
بر اساس تفاهمنامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ۱۲ باب کتابخانه‌ عمومی نیمه‌تمام در سطح کشور، تکمیل و تجهیز می‌شود.
در آستانه بهره برداری و افتتاح بزرگترین پروژه کتابخانه‌ای در خراسان شمالی صورت‌گرفت؛
معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سفری یک روزه به خراسان شمالی، با حضور در شهرهای بجنورد و آشخانه، از کتابخانه‌های مرکزی این دو شهر بازدید کردند.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته سوم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم خبرداد؛
جلسه انجمن کتابخانه های شهر شوقان با حضور بخشدار، شهردار ،اعضای شورا ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن برگزار شد.
با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه؛
در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نشست جمع خوانی با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه شهید محمد ارغیانی صفی آباد شهرستان اسفراین برگزار شد.
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.
استاندار خراسان شمالی:
استاندار جدید خراسان شمالی در دیدار با مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: توسعه فرهنگی، زیربنای توسعه همه جانبه در کشور است و در اسلامی که باخواندن شروع شد باید توجه به مطالعه و کتابخوانی تقویت شود.
با همکاری مشترک نهاد و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دوره آموزشی «روش‌های عملی ترویج کتابخوانی برای نوجوانان» را طی شش هفته متوالی برای ۲۸ نفر از کتابداران شهرستان بهارستان استان تهران و دانشجویان دانشکده مدیریت برگزار می‌کنند.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
مهدی رمضانی از آغاز طرح رف‌خوانی منابع کتابخانه‌های عمومی با همیاری و همکاری کتابداران در بیش از ۴۰۰ کتابخانه عمومی در سراسر کشور خبر داد.
بخشی از برنامه‌های هفته دوم مردادماه کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته دوم مردادماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت خاله گرامی کارشناس کارگزین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
کتابدار کتابخانه شهید بهشتی خبرداد؛
کودکان روستای درکش از توابع شهرستان مانه و سملقان در مسایقات نقاشی هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.
مسئول کتابخانه عمومی شهدای زرد :
مسئول کتابخانه عمومی شهدای زرد شهرستان مانه و سملقان گفت:جشن گرامیداشت میلاد امام رضا (ع) با حضور کودکان و نوجوانان در محل کتابخانه عمومی این روستا برگزار شد.
همگام با خادمان حرم رضوی؛
فعالیت‌های هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه،با حضور امام جمعه این شهر و خادمان حرم رضوی معرفی و تبیین شد.
شیرینی تلخی زندگی با چشیدن لذت مطالعه؛
سید فردوس مرتضوی، نوجوان شیروانی، که علاوه بر دستفروشی برای کمک در تامین مخارج خانواده، ساعت فراغت از کار خود را در کتابخانه و منزل به مطالعه سپری می کند.
در حاشیه حضور در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) صورت گرفت؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و هیأت همراه، ضمن شرکت در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در استان خراسان رضوی، از کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی در مشهد بازدید کرد.
همزمان با دهه کرامت صورت گرفت؛
کتابخانه مرحوم حاج حسین عراقچی واقع در منطقه ۵ شهر تهران، که توسط مرتضی عراقچی، فرزند مرحوم حاج حسین عراقچی به صورت حق انتفاع به مدت ۱۰ سال به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران واگذار شده است، افتتاح شد.
همزمان با دهه کرامت و هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛
کتابخانه عمومی ثامن الحجج (ع) روستای بهکده رضوی شهرستان مانه و سملقان در راستای برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و دهه کرامت اقدام به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی کرد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند»، «روی جاده ابریشم»، «مردی که اسرار زمین را می‌دانست» و «تنور» به عنوان منابع طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۷ معرفی شد.
همزمان با افتتاح دو کتابخانه دیگر در استان تهران و در دهه کرامت؛
در پی برگزاری اولین نشست فوق‌العاده شورای معاونین نهاد در شهرستان بهارستان، کتابخانه شهیدپورغلامی بازگشایی می شود.
به همت مسئولین فرهنگی شهرستان رازو جرگلان صورت‌گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله موسوی بجنورد از بازدید کتابداران و اعضای کتابخانه‌های خانگی مناطق محروم و مرزی جرگلان، روستای گرکر و تولی شهرستان رازو جرگلان از این کتابخانه خبر داد.
همزمان با برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی صورت‌گرفت؛
مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور گرم کودکان در کنار خانواده‌های آنها در محل آمفی تئاتر روباز پارک شقایق گرمه به همت اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزارشد.
گزارشی از همراهی خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اردوی جهادی نویسندگان و شاعران در بشاگرد؛
گروهی از نویسندگان و شاعران برای دومین مرتبه به بشاگرد رفتند تا با دانش‌آموزان آن منطقه درباره شعر و داستان و نقاشی و خبر صحبت کنند. این دوره‌ به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با ۱۲۵ کلاس با موضوع‌های داستان، شعر و نقاشی در سه روز برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج خبرداد؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج از عقد تفاهم نامه های همکاری اداره این شهرستان با دستگاه های فرهنگی و اجرایی برای مشارکت در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خبرداد.
با حضور نماینده کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛
نخستین دوره انتخابات هیئت‌مدیره و بازرسان انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران چهارشنبه ۲۷ تیر ۹۷ با حضور نماینده کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیئت‌مؤسس و اعضای پیوسته انجمن برگزار شد.
فرماندار فاروج:
فرماندار فاروج گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به قداست محتوای منابع آن، در کمک به افزایش سرانه مطالعه مفید کشور بسیار موثر است.
با اعلام دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تا ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
دبیرکل نهاد در جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد در مرداد ماه و افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در دهه فجر سال جاری خبر داد.
استاندار خراسان شمالی:
هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در نشستی با حضور مسئولان ارشد خراسان شمالی و با موضوع ترویج کتاب و کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌های روستایی در استان، معرفی و تبیین شد.
همزمان با مراسم اختتامیه سومین کنگره ادبیات آیینی صورت گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای طبر ازبرگزاری مراسم اختتامیه سومین کنگره ادبیات آیینی استان وتقدیر از عضو فعال کتابخانه به عنوان یکی از برگزیدگان خبرداد .
یادداشت دکتر احمد شعبانی، عضو مؤسس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران؛
دکتر احمد شعبانی طی یادداشتی به ضرورت‌های وجود «انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران» برای ارتقای علمی کتابخانه‌های عمومی ایران پرداخته است.
اعلام بخشی از برنامه‌های هفته چهارم تیرماه کتابخانه‌های عمومی کشور؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم تیرماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزارشد؛
نشست هم اندیشی برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، رئیس اداره و کتابداران شهرستان فاروج برگزارشد.
همزمان با 21تیرماه، روز عفاف و حجاب؛
مسئول کتابخانه عمومی شهدای روستای زرد شهرستان مانه و سملقان گفت: به مناسبت سالروز عفاف و حجاب کتاب «حریم ریحانه»در محل این کتابخانه معرفی و جمع خوانی شد.
همزمان با برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) شیروان گفت: همزمان با هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برنامه های متعدد فرهنگی توسط کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزارشد.
به همت کتابخانه آیت‌الله موسوی بجنوردی صورت پذیرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله موسوی بجنوردی از برپایی نمایشگاه نقاشی از آثار ارسالی کودکان به هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد.
بيشتر
در سالروز شهادت پنجمین پیشوای امامت و ولایت، امام محمد باقر(ع) ؛
کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام محمد باقر(ع)، کتاب «امام باقر(ع) از سری کتابهای زندگی چهارده معصوم » در محل این کتابخانه قصه گویی و مسابقه نقاشی از این کتاب برگزارشد.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه برگزار می شود؛
همزمان با فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر برگزار می‌شود.
بخشی از برنامه کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت عید قربان تا عید غدیرخم اعلام‌ شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی به مناسبت فرا رسیدن عیدهای سعید قربان و غدیرخم از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شیروان:
فرماندار شیروان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت:کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد فرهنگی از ارکان محوری توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج مطرح‌شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: مشارکت اعضای کتابخانه‌های شهرستان فاروج در بخش های مختلف هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار چشمگیر بوده و آمار آن قابل توجه است.
با حضور بانوان خانه‌دار دوینی ؛
مسئول کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین شهرستان شیروان از برگزاری پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای این کتابخانه با حضور بانوان خانه‌دار این روستا خبرداد.
با حضور اعضای کودک و نوجوان ؛
مسئول کتابخانه عمومیی شهدای زرد گفت:نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای ، نشست جمع خوانی کتاب «تنور» و کارگاه آموزش حفظ جزء سی قرآن کریم با حضور اعضای کودک و نوجوان در محل کتابخانه برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تأکیدکرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان که همزمان با سالروز تشکیل این نهاد انجام شد، گفت: تعامل کتابخانههای عمومی و جهاددانشگاهی زمینه آگاهی بخشی مطلوب به جامعه را فراهم می کند.
با هدف تکمیل و تجهیز ۱۲ باب کتابخانه عمومی نیمه تمام در کشور انجام شد؛
بر اساس تفاهمنامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ۱۲ باب کتابخانه‌ عمومی نیمه‌تمام در سطح کشور، تکمیل و تجهیز می‌شود.
در آستانه بهره برداری و افتتاح بزرگترین پروژه کتابخانه‌ای در خراسان شمالی صورت‌گرفت؛
معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سفری یک روزه به خراسان شمالی، با حضور در شهرهای بجنورد و آشخانه، از کتابخانه‌های مرکزی این دو شهر بازدید کردند.
همگام با خادمان حرم رضوی؛
فعالیت‌های هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه،با حضور امام جمعه این شهر و خادمان حرم رضوی معرفی و تبیین شد.
شیرینی تلخی زندگی با چشیدن لذت مطالعه؛
سید فردوس مرتضوی، نوجوان شیروانی، که علاوه بر دستفروشی برای کمک در تامین مخارج خانواده، ساعت فراغت از کار خود را در کتابخانه و منزل به مطالعه سپری می کند.
به همت مسئولین فرهنگی شهرستان رازو جرگلان صورت‌گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله موسوی بجنورد از بازدید کتابداران و اعضای کتابخانه‌های خانگی مناطق محروم و مرزی جرگلان، روستای گرکر و تولی شهرستان رازو جرگلان از این کتابخانه خبر داد.
با اعلام دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تا ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
دبیرکل نهاد در جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد در مرداد ماه و افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در دهه فجر سال جاری خبر داد.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 


ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کل
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 950978
تعداد بازديد از سايت: 202647737
تعداد بازديد زيرپورتال: 1320643
اين زيرپورتال امروز: 424
در امروز: 74832
اين صفحه امروز: 396
وب سایت هاتمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما