صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود
1

2

3

4

3

4
1397/7/14 شنبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ کتابخانه‌های خانگی تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی مناطق محروم روستایی دارد درادامه فعالیت‌های فرهنگی کمپین کتابخانه‌های خانگی مناطق محروم و مرزی شهرستان رازو جرگلان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بهمراه جمعی از مسئولین و اعضای این کتابخانه‌ها از کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله مهمان نواز و آیت‌الله موسوی بجنورد بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  به همراه  75 نفر از اعضای کودک، نوجوان و بزرگسال کتابخانه‌‎های خانگی روستاهای راز و جرگلان و جمعی از مسئولین این شهرستان  از کتابخانه عمومی  مرکزی  و موسوی بجنورد بازدید کردند.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در جمع اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای راز و جرگلان بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان یک مقوله مهم در جامعه تاکید کرد و گفت: مطالعه کتاب افراد را به اندیشه وا می دارد و  به افزایش بینش و آگاهی فرد کمک می کند و یکی از ابزارهای مهم برای فرهنگ سازی است.

فرخنده از حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه‌های خانگی ابراز خرسندی کرد و افزود: می بایست ابزارهای مهم برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی را بیش از پیش فراهم کنیم تا شاهد رشد و توسعه فرهنگ مطالعه در استان باشیم. لذا تشکیل  کمپین کتابخانه‌های خانگی بویژه در مناطق محروم روستایی نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی دارد.

وی ضمن بازدید از کتابخانه عمومی مرکزی و  آیت الله موسوی بجنور به همراه اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای مناطق محروم راز و جرگلان، قرار گرفتن در اینگونه فضاها را موجب نشاط و شادابی فرد و انس و الفت هر چه بیشتر آن با کتاب و کتابخوانی دانست. 

کمپین کتابخانه‌های خانگی به دنبال نیاز مردم به مطالعه کتاب شکل گرفت. کتاب‌ها و منابع موجود در این کتابخانه ها توسط مردم، ادارات و مراکز فرهنگی استان و شهرستان تأمین می شود؛ این منابع به فرد علاقمند به کتاب و کتابخوانی در هر روستا سپرده می شود و علاقمندان می توانند با مراجعه به منزل آن فرد کتاب‌های مورد نظر خود را امانت بگیرند.

 گفتنی است، ساخت کتابخانه در «بیک پولاد» و «یکه سعود» ،تهیه و تجهیز کتابخانه سیار و برگزاری کلاس‌های آموزشی، از مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با هدف بررسی اجرای برنامه‌های فرهنگی و  اجتماعی در شهرستان محروم و مرزی رازو جرگلان بود که در دهم شهریور در روستای کلاته ابریشم بخش جرگلان برگزارشد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 171