صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود كاربران

1397/1/20 دوشنبه به مناسبت بزرگداشت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی؛ کتابخانه شهید مطهری میزبان نمایشگاه عکس و کتاب شد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم از برپایی نمایشگاه عکس و کتاب به مناسبت بزرگداشت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمد عباس زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم از برپایی نمایشگاه عکس و کتاب به مناسبت بزرگداشت شهید آوینی و  هفته هنر انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.

عباس زاده گفت: از آن جا که شهید سید مرتضی آوینی، تمام لحظه های عمر با برکت خود را به ویژه پس از انقلاب اسلامی، در مسیر به فعلیت رساندن ارزش ها و احکام اسلامی در قالب هنر صرف کرد و به حق در این راه خدمات ارزنده کم نظیری را در عرصه های گوناگون و گسترده هنر و اندیشه از خود به یادگار گذاشت، سالروز شهادت این هنرمند فرزانه، به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامیده شده است.

وی ادامه داد: شهید آوینی در توصیف زبان هنر می نویسد: «زبان هنر، زبان قرب و شهود است». «هنرمند رازدار خزاین غیب است و زبان او، زبان تمثیل و تمثل است. پس باید رمز و راز ظهور حقایق متعالی و کیفیت حضور و ظهور امر قدسی را در جهان بشناسد.

در این نمایشگاه پوسترهایی از  سخنان این شهید بزرگوار و شماری از آثار ایشان از جمله آغازی بر یک پایان، توسعه و مبانی تمدن غرب، حلزون‌های خانه به دوش، نسیم حیات، انفطار صوت، گنجینه‌ی آسمانی و ...به نمایش گذاشته شده است.

عباس زاده اظهار کرد: معرفی کتب و انتشار سخنان شهید آوینی و الگو قرار دادن سخنان ارزشمند و ماندگار این شهید  بزرگوار در زندگی عموم مردم  از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

منبع: جاجرم
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 282
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما