صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود كاربران1397/2/9 يكشنبه بارویکرد توسعه کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی استان؛ نخستین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی برگزارشد نخستین نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در سال 97 با رویکرد توسعه کتابخوانی و رفع مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، نخستین  نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، رؤسای ادارات شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی و با هدف حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی استان  برگزار شد.

 

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت‌های کتابداران و رؤسای ادارات شهرستان‌ها برای رشد شاخص‌های کمی و کیفی کتابخانه‌ها به نشست مدیران کل با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در هفته گذشته برگزارشد اشاره کرد و گزارشی از این نشست ارائه داد.

جهانی در تأیید سخنان دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی  بر حفظ وحدت بین  همه کارکنان تأکید کرد و گفت: همدلی همکاران رمز موفقیت در دستیابی به اهداف متعالی نهاد یعنی گسترش آگاهی و بصیرت از طریق کتابخوانی و مطالعه مفید است.

وی افزود:کتابخانه‌ها  قلب تپنده فعالیت فرهنگی در هر مکانی اعم از روستاها و شهرهاست  و قطعا همکاران ما در کتابخانه ها و در سطح ادارات و ستاد با انگیزه و پتانسیل هایی که در آنها وجود دارد می توانند  موجب رشد و توسعه کتابخانه‌ها  و  ایجاد فضای کتابخوانی و فرهنگ مطالعه مفید باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه به امید خدا امسال  شاهد اتفاقات خوب و مبارکی در مسیر رشد  و توسعه کتابخوانی در استان  خواهیم بود و خراسان شمالی؛ گنجینه فرهنگ‌ها بیش از پیش  مملو از فضای فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بهره برداری از کتابخانه‌های عمومی شهری و روستایی می شود.

جهانی عنوان کرد: تعداد 5000 نسخه کتاب طی دو مرحله  توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تجهیز بخش منابع کتابخانه مرکزی بجنورد ارسال شده  است که همکاران ما در استان با تلاش بی وقفه در حال ثبت منابع  و آماده سازی کتابخانه برای بهره برداری و ارائه خدمات به همشهریان بجنوردی  هستند.

در پایان این نشست نیز روسای ادارات و کارشناسان هر حوزه ضمن اشاره به مشکلات کتابخانه‌های عمومی در حوزه شهرستان‌ها به بیان راهکارها و دیدگاه های خود پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 162
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما