صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود كاربران


1397/2/23 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خبرداد: اهدای 8000 جلد کتاب از مجموعه کتب شخصی آیت الله مهمان نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از اهدای بیش از 8000 نسخه کتاب از مجموعه کتب شخصی آیت الله مهمان نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از خانواده مرحوم حضرت  آیت الله مهمان نواز برای اجرای وصیت این اندیشمند بزرگ و اهدای   مجموعه  کتابهای نفیس ایشان به کتابخانه مرکزی بجنوردگفت: اهدای این کتب نفیس و گرانبها   برای غنی سازی منابع  کتابخا نه ای  امری بسیار ارزشمند  است و  به یقین با انتقال این کتاب‌ها  به مخزن کتابخانه، بر غنای کتابخانه مرکزی افزوده خواهد شد.

جهانی خاطر نشان کرد:  ارزش چنین مجموعه‌ای که متعلق به یک چهره شاخص و تأثیرگذار استانی است ،بخشی از تاریخ و فرهنگ این سرزمین را به تصویر می کشد که برای محققان و اندیشمندان می تواند گنجینه ای گرانبها باشد .

وی با ارزشمند توصیف کردن این مجموعه اهدایی از سوی حضرت آیت الله مهمان نواز گفت:  بیش از 60 درصد از این کتاب‌ها مربوط به بخش مرجع کتابخانه می باشدکه همکاران کتابدار در حال فهرست نویسی و انتقال آنها به بخش مرجع می باشند .

  جهانی با اشاره به آثار ارزشمند و کمیابی که در بین این کتب موجود می باشد، تأکید کرد: حضرت آیت الله مهمان نواز به عنوان  نماینده  مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و سابقه حدود 40 ساله در جایگاه امام جمعه مرکز استان  از یاران دیرینه و باوفای  حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری  بود که بعد از فوت وی نیز  چراغ روشنگری و تبیین انقلاب اسلامی با مراجعه به مجموعه کتاب‌های نفیس آن مرحوم برای مردم  روشن خواهد ماند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به نقل از فرزند ارشد خانواده و بستگان گفت: حضرت آیت الله مهمان نواز کتاب‌ها را چون فرزندان خود می دانست و احترام و ارزش زایدالوصفی برای کتاب قائل بود و دغدغه وی در سال های آخر عمر پربرکتشان انتقال این مجموعه به کتابخانه‌ای مناسب بود.

علی‌محمد جهانی اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکریم که به همت دولت محترم و سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان، کتابخانه مرکزی بجنورد تکمیل شد و امروز می تواند گنجینه ای ارزشمند برای محققان و نخبگان استان باشد.

گفتنی است؛ ظرفیت مخزن کتابخانه مرکزی بجنورد حدود 150 هزار نسخه می باشد که تا کنون بیش از 15 هزار نسخه آن تأمین شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 117
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما