صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود كاربران
1397/2/25 سه‌شنبه فرماندار شهرستان رازو جرگلان: ایجاد کتابخانه و فضاهای فرهنگی در مناطق محروم برای کاهش آسیب های اجتماعی لازم و ضروری است فرماندار شهرستان رازو جرگلان دردیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ضمن درخواست ایجاد فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان مرزی، توسعه سرانه های شهری از جمله احداث فضاها و امکانات فرهنگی همچون کتابخانه را موجب ارتقا و توانمند سازی منطقه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، محمد زارعی هدک فرماندار شهرستان رازو جرگلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی مقوله‌ای است که باید به‌طور ویژه به آن توجه شود و در واقع از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی آن جامعه است.

زارعی هدک عنوان‌کرد: توجه به توسعه فرهنگی و مطالعه مفید و جهت دار در روستاها ، مناطق محروم، دور افتاده و مرزی همت مضاعف می طلبد و برای توسعه فرهنگ مطالعه باید به خوبی از امکانات موجود بهره برد.

وی افزود:  توسعه فرهنگی با تکیه و رویکرد مطالعه مفید سطح آگاهی آحاد جامعه را افزایش می دهد و این مهم کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رازو جرگلان خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت خاص منطقه و حضور اقوام  اهل سنت نیاز به توسعه فضاهای فرهنگی  بویژه ایجاد  کتابخانه‌های عمومی که  نقش مهمی در غنی کردن اوقات فراعت دانش‌آموزان را دارند، در شهرستان رازو جرگلان وجود دارد.

علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با  اشاره به اهمیت مسایل فرهنگی در مناطق محروم و مرزی گفت: نهادینه کردن عادت حسنه کتابخوانی از زیباترین عاداتی است که با تدبیر و آینده نگری منجر به  گسترش مطالعه و کتابخوانی  و  توسعه  فضاهای  فرهنگی علی الخصوص در  مناطق حاشیه استان خواهدشد.

 جهانی تصریح کرد: در حال حاضر کتابخانه های عمومی غلامان، تازه قلعه  و کلاته ابریشم در شهرستان رازوجرگلان در دست آماده سازی هستند که ساختمان کتابخانه کلاته ابریشم مورد تأیید کارشناسان عمرانی قرار گرفته و نواقص کتابخانه غلامان نیز به صورت کلی مرتفع شده است.

وی افزود: با بهره برداری از سه کتابخانه در غلامان، کلاته ابریشم و تازه قلعه تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به عدد 4 خواهد رسید که شاهد رشد چهار برابری خواهیم شد.
جهانی در پایان از حسن نظر فرماندار شهرستان رازو جرگلان به مقوله فرهنگ ارزشمند مطالعه مفید و اختصاص بودجه مورد نیاز به توسعه این امر از وی تقدیر کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 114
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما