صفحه اصلي
اخبار نشست کتاب‌خوان
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
وب سايت ها
ورود
1
1397/8/26 شنبه مهری پریرخ در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز کتاب کتابخوانی و کتابدار: وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است مهری پریرخ، استاد علم ارتباطات و دانش شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در پیامی به مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار تأکید کرد: وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهری پریرخ، استاد علم ارتباطات و دانش شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پیامی ارسال کرد که بدین شرح است:

امروزه کتابداران، کتاب یاران، کتاب درمانگران و مشکل گشایانی هستند که می توانند نقش نجات بخشی را برای مردم داشته باشند. آنها، مانند پلی مابین مراجعان بی خانمان، کسانی که مشکل تندرستی، مشکل تحصیلی، یا ناتوانی جسمانی و یا به بیماری روانی دارند و متخصصان سلامت، مشاوران اقتصادی،  توانبخشان، متخصصان علوم تربیتی، روانپزشکان، روانشناسان، و یا کارآفرینان. این پل توسط منابعی که برای مطالعه توصیه می شود و مشاوره می تواند شکل گیرد.
مراجعان با گذرانیدن ساعتی در بین دانشمندان خاموش، در فضای دلپذیر و آرامش بخش کتابخانه و یا خواندن آنچه که دوست دارند و یا نیاز دارند، می توانند لذت ببرند و به آرامش برسند. این آرامش با توجه به مشکلات زندگی در عصر حاضر خیلی ضروری است.
 وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است. بنابراین ارزش کتابخانه عمومی دیگر تنها به منابع آن نیست، بلکه انواع فعالیت های سرگرم کننده، آموزشی و آگاهی رسانی که مردم در مرکز توجه آنها قرار دارند و در کنار کتابداران نقش آفرینان آنها هستند نیز ارزش کتابخانه را نشان می دهد. این کتابخانه ها بعد از خانه، مدرسه و محل کار جایی است که مردم به آن وابسته و دلبسته خواهند شد. چنین کتابخانه های نشانه جامعه توسعه یافته است. پس بپاخیزیم برای ساختن جامعه ای توسعه یافته و سعادتمند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 130